wtorek, 27 czerwca 2017

Wakacje ....


NADESZŁY UPRAGNIONE WAKACJE!!!

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych, bezpiecznych i bogatych w ciekawe przygody wakacji.

 

środa, 14 czerwca 2017

Po wyborach ....

wybory do Samorządu Szkolnego                                                        


           Dzisiaj czyli 14 czerwca odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2017/2018. 

Kandydatkami były następujące uczennice:
* Julia Kilańska z klasy 2c
* Nicola Jurczyk z klasy 2c
* Natalia Kamieńska z klasy 1s

Swój głos oddawali  uczniowie klas 2-gich i 1-szych. W głosowaniu wzięło udział 82 uczniów. 


Oto wyniki wyborów:  Nicola Jurczyk 50 głosów
                                Julia Kilańska  17 głosów
                                Natalia Kamieńska 15 głosów


Przewodniczącą nowego samorządu została Nicola Jurczyk. 




        Wszystkim kandydatkom gratuluję i życzę owocnej pracy w przyszłym roku szkolnym. 


 

piątek, 9 czerwca 2017

Gra terenowa w GP 3.

I miejsce w Grze Terenowej



Drużyna dziewcząt z klasy 3c w składzie: Sandra Ziobro, Martyna Jagiełka, Wiktoria Szotek i Jagna Szypuła wzięły udział w GRZE TERENOWEJ zorganizowanej przez Gimnazjum Publiczne nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach i wygrały.
Gratuluję !!!

W przedszkolu.

         06 czerwca br. grupa uczennic z klasy 1a udała się z kolejną wizytą do Przedszkola nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach. 
Tym razem Klaudia, Weronika, Gabrysia, Patrycja, Paulina i Agata przeczytały przedszkolakom bajki:
"Kot w butach"   i
"Stoliczku nakryj się"

"Sówki" i "Biedronki" były bardzo zadowolone i w skupieniu słuchały bajek. 
 Na zakończenie wizyty Weronika rozdała przedszkolakom kolorowanki.

czwartek, 1 czerwca 2017

Dzień Dziecka

źródło: pixabay.com




„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się 
cały świat”  (Janusz Korczak)

Dziś 1 czerwca - z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim uczniom wszystkiego dobrego, pięknego w życiu słonka, dużo uśmiechu 
i szczęścia wielkiego.

Uczniowie naszego gimnazjum świętowali ten dzień na wesoło - czyli przebierając się za dzieci lub postaci z bajek. Było także coś słodkiego - każda klasa otrzymała cukierki.

sobota, 13 maja 2017

Komunikaty





Witajcie, zbliża się koniec roku szkolnego. W związku z tym zbliża się również koniec działalności tegorocznego Samorządu Uczniowskiego. 

Przypominamy!!!!!

  • do 26 maja należy przesłać do opiekuna SU (wersja elektroniczna) lub dostarczyć do rąk własnych (wersja papierowa) projekt planszy do gry "Eurobiznes"
  •  17 maja odbędzie się konkurs "Niska emisja poważne zagrożenie dla środowiska"  - sala 37 godz. 8:00
  •  wszystkich chętnych do działania, kreatywnych i z ciekawymi  pomysłami zapraszamy do kampanii wyborczej do Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2017/2018

Podziękowanie.

"Dzięki Waszej pomocy 24 kwietnia Madzia przejdzie operację usunięcia naczyniaka w Szwajcarii. Dziękujemy, że włączyliście się w ratowanie naszej córeczki. Wasza pomoc jest nieoceniona! W ramach podziękowań Madzia postanowiła stworzyć dla Was rysunek.

-rodzice Madzi"

źródło:  https://www.siepomaga.pl/madziaglabek

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc. 
Wspólnie zebraliśmy i przekazaliśmy 745 zł.


niedziela, 2 kwietnia 2017

Wizyta w przedszkolu


       W czwartek 23.03 br. odbyła się akcja głośnego czytania w przedszkolu nr 8. Z tej okazji uczennice klasy 1A wybrały się tam, aby poczytać przedszkolakom kilka bajek.
       W całym przedsięwzięciu brało udział 7 osób, nie licząc małych słuchaczy, rzecz jasna. Dziewczyny czytały, czytały i czytały, a dzieci z otwartymi buźkami słuchały. Pewnie dlatego, że czytające solidnie się do tego przygotowały pod czujnym okiem pani Nycz. Przedszkolakom bardzo spodobała się akcja i mają nadzieję, że to nie był ostatni raz, kiedy uczniowie gimnazjum ich odwiedzili.

Weronika rozdaje przedszkolakom kolorowanki o wiośnie


czwartek, 23 marca 2017

Budzimy wiosnę - budzimy nadzieję.

           28 marca, we wtorek, odbędzie się kiermasz charytatywny. Dochód ze sprzedaży przekażemy na rzecz potrzebującej 6-letniej Madzi  Głąbek z Czechowic – Dziedzic. Jest to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego, który postanowił zorganizować akcję po spotkaniu w ramach 2. Forum Samorządów Uczniowskich. 

        Chorobę Madzi Głąbek wykryto, kiedy skończyła roczek - wtedy właśnie w jej główce znaleziono poważną wadę polegającą na nieprawidłowym połączeniu pomiędzy tętnicami doprowadzającymi krew do mózgu a żyłami odprowadzającymi - malformację tętniczo-żylną. Jeśli  nie  zostanie usunięta, w  każdej  chwili  może  pęknąć,  zabijając  Madzię. W najlepszym wypadku dziecko zostanie roślinką - nie będzie mówić, chodzić, jeść samodzielnie. 


Cena wyjściowa ;) dekoracji - 10 zł !

Wszystkich zachęcamy do wsparcia akcji i pomocy w taki trudnej sytuacji! 
Pomóc Madzi można także wysyłając sms-a lub wpłacając darowiznę.

 Dziękujemy za wsparcie -
Pomagając , przekazujemy naszym dzieciom – uczniom bardzo ważną wartość, jaką jest uwrażliwienie na potrzeby innych!

piątek, 10 marca 2017

2.Forum Samorządów Szkolnych za nami...

symbole szkół wykonane z eko materiałów

                                2. Forum Samorządów Szkolnych za nami. Spotkaliśmy się  7. marca w Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Gdzie młodzież tam i życie pełne pomysłów na działalność, a o to właśnie chodziło podczas tego spotkania. Zatem wymieniliśmy się własnymi doświadczeniami, a podczas dyskusji zastanawialiśmy się nad wspólnymi przedsięwzięciami. Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej nas zjednoczą w siłę radości, wzajemnej pomocy  i wspieraniu siebie nawzajem. 

czwartek, 9 marca 2017

Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych



           Od 2011 roku dzień 1 marca został w Polsce ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Historia żołnierzy, którzy nie zaakceptowali ustaleń konferencji jałtańskiej i nie złożyli broni po podpisaniu kapitulacji Niemiec, jest przedmiotem badań naukowców i budowania pamięci narodowej.


          09 marca odbyły się miejskie obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych - rozpoczęły się o godz. 11.00 mszą w kościele pw. św. A. Boboli, następnie uczestnicy przemaszerowali ulicami Sobieskiego i Mickiewicza do ronda Żołnierzy Niezłomnych, gdzie została odsłonięta tabliczka z nazwą ronda. 


Nasza szkoła również uczestniczyła w tej uroczystości.

środa, 1 marca 2017

2. FORUM SAMORZĄDÓW SZKOLNYCH


Dnia 07 marca br. w naszym gimnazjum odbędzie się 

2. Forum Samorządów Szkolnych

Uczniowie czechowickich gimnazjów spotkają się by, 
podzielić się swoimi doświadczeniami w działalności Samorządu Szkolnego, 
podjąć dyskusję nad wspólnym przedsięwzięciem oraz miło spędzić czas.  
Miejsce Forum - sala 14 w godzinach 9:00 - 11:00

Po akcji "BEZPIECZNI W SIECI"


Bezpieczeństwo w sieci to bardzo ważny temat. Nie lekceważmy go!!
Wszystkim klasom, które przygotowały i oddały plakat 

"Bezpieczni w sieci"

bardzo dziękujemy.