wtorek, 5 grudnia 2017
sobota, 11 listopada 2017
99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Zgromadzeni przy cieniu pomnika na Placu Wolności uczniowie złożyli kwiaty, by następnie w uroczystej procesji, przejść na Mszę święta w kościele Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach.
środa, 25 października 2017
LIST Z AFRYKI
Już po raz kolejny otrzymaliśmy pozdrowienia od szkoły z Afryki, którą zaadoptowaliśmy. Zapraszamy do lektury listu oraz obejrzenia zdjęć.
Pokój i Dobro!
Moi Drodzy, pytacie jak minął nam rok
szkolny. Życie szkolne toczyło się do 4 kwietnia 2017r. bez żadnego problemu,
odbywały się lekcje, na zdjęciach są zajęcia praktyczne chłopców, dzieci na
lekcji- na dworze, w salach. Przesyłam Wam zdjęcia z dnia dziecka,
zorganizowaliśmy mecze miedzy klasowe, dziewczyn i chłopców. Napisałam że do 4
kwietnia czas płynął spokojne bo właśnie tego dnia weszli do naszego miasta
rebelianci i na dwa tygodnie szkoła była prawie martwa. Po przyjeździe sił
zbrojnych ONZ sytuacja się ustabilizowała, ale na wszystkie dzieci trzeba było
czekać dwa tygodnie. Niestety żołnierze wyjechali i nie ma nas kto bronić, a my
żyjemy z dnia na dzień, bo rebelianci są w pobliżu i w każdej chwili mogą
powrócić. Mimo to szkoła działa. Jeśli chodzi o pieniądze to myślałam żeby je
przeznaczyć na dofinansowanie dzieci z rodzin biednych i wielodzietnych oraz na
zorganizowanie w przyszłym roku szkolnym zajęć wyrównawczych i sportowych.
Bardzo serdecznie dziękuję za przekazywaną nam pomoc.
Z Panem Bogiem!
s. Barbara Samborska
Szkolna Liga Klas
Wzorem lat ubiegłych uczniowie wykonują zadania w ramach tzw. Ligii Klas. W tym roku szkolnym klasy walczą o tytuł Klasy Roku. Oto zadania, którym uczniowie muszą sprostać:
- Dzień języków-szkolna gra terenowa
- . Gazetka w klasie z okazji Święta Niepodległości
- . Przebranie z okazji Mikołajek
- . Bożonarodzeniowy wystrój klas-drzwi
- . Dzień Bez Internetu-plakat
- . Dzień na zielono
- . Wielkanocny wystrój klas-drzwi
- . Kartki walentynkowe-5 kartek od klasy
- . Konkurs na wiersz dla Mamy
Nowy rok szkolny-nowe zadania-nowi uczniowie!
W tym roku szkolnym w mury naszej placówki wstąpili
uczniowie klas VII. Z tą zmianą związane były również wybory do Samorządu
Uczniowskiego. Chęć startowania w wyborach wyraził tylko jeden uczeń- Bartek Śliwiński z klasy VII d. Bartek
podczas głosowania trójek klasowych jednogłośnie stał się członkiem SU. Bartkowi
gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
czwartek, 31 sierpnia 2017
Po wakacjach.
Witajcie po wakacjach
Wakacje się skończyły i czas wrócić do szkoły. Przed Wami kolejny rok szkolny, mamy nadzieję, że będzie udany dla wszystkich, i dla uczniów i dla nauczycieli...Walt Disney powiedział "Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać" - życzymy Wam wiary we własne siły i spełnienia marzeń.
Ten post to ostatni post dotychczasowych opiekunów SU - pań Agaty Szymańskiej i Bogumiły Nycz. W nowym roku szkolnym 2017/2018 opiekunami będą panie Edyta Gach i Agnieszka Buczek.
Agata Szymańska i Bogumiła Nycz
wtorek, 27 czerwca 2017
Wakacje ....
NADESZŁY UPRAGNIONE WAKACJE!!!
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych, bezpiecznych i bogatych w ciekawe przygody wakacji.
środa, 14 czerwca 2017
Po wyborach ....
| wybory do Samorządu Szkolnego |
Kandydatkami były następujące uczennice:
* Julia Kilańska z klasy 2c
* Nicola Jurczyk z klasy 2c
* Natalia Kamieńska z klasy 1s
Swój głos oddawali uczniowie klas 2-gich i 1-szych. W głosowaniu wzięło udział 82 uczniów.
Oto wyniki wyborów: Nicola Jurczyk 50 głosów
Julia Kilańska 17 głosów
Natalia Kamieńska 15 głosów
Przewodniczącą nowego samorządu została Nicola Jurczyk.
Wszystkim kandydatkom gratuluję i życzę owocnej pracy w przyszłym roku szkolnym.
piątek, 9 czerwca 2017
Gra terenowa w GP 3.
W przedszkolu.
06 czerwca br. grupa uczennic z klasy 1a udała się z kolejną wizytą do Przedszkola nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach.
Tym razem Klaudia, Weronika, Gabrysia, Patrycja, Paulina i Agata przeczytały przedszkolakom bajki:
Tym razem Klaudia, Weronika, Gabrysia, Patrycja, Paulina i Agata przeczytały przedszkolakom bajki:
"Kot w butach" i
"Stoliczku nakryj się"
"Sówki" i "Biedronki" były bardzo zadowolone i w skupieniu słuchały bajek.
Na zakończenie wizyty Weronika rozdała przedszkolakom kolorowanki.
czwartek, 1 czerwca 2017
Dzień Dziecka
![]() | |||||
| źródło: pixabay.com |
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się
cały świat” (Janusz Korczak)
Dziś 1 czerwca - z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim uczniom wszystkiego dobrego, pięknego w życiu słonka, dużo uśmiechu
i szczęścia wielkiego.
Uczniowie naszego gimnazjum świętowali ten dzień na wesoło - czyli przebierając się za dzieci lub postaci z bajek. Było także coś słodkiego - każda klasa otrzymała cukierki.
sobota, 13 maja 2017
Komunikaty
Witajcie, zbliża się koniec roku szkolnego. W związku z tym zbliża się również koniec działalności tegorocznego Samorządu Uczniowskiego.
Przypominamy!!!!!
- do 26 maja należy przesłać do opiekuna SU (wersja elektroniczna) lub dostarczyć do rąk własnych (wersja papierowa) projekt planszy do gry "Eurobiznes"
- 17 maja odbędzie się konkurs "Niska emisja poważne zagrożenie dla środowiska" - sala 37 godz. 8:00
- wszystkich chętnych do działania, kreatywnych i z ciekawymi pomysłami zapraszamy do kampanii wyborczej do Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2017/2018
Podziękowanie.
"Dzięki Waszej pomocy 24 kwietnia Madzia przejdzie operację usunięcia naczyniaka w Szwajcarii. Dziękujemy, że włączyliście się w ratowanie naszej córeczki. Wasza pomoc jest nieoceniona! W ramach podziękowań Madzia postanowiła stworzyć dla Was rysunek.
-rodzice Madzi"
źródło: https://www.siepomaga.pl/madziaglabek
-rodzice Madzi"
źródło: https://www.siepomaga.pl/madziaglabek
Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.
Wspólnie zebraliśmy i przekazaliśmy 745 zł.
Subskrybuj:
Posty (Atom)























