piątek, 2 lutego 2018

Podsumowanie Ligii Klas-I semestr

W tym semestrze klasy wykonały 5 zadań w ramach tak zwanej Ligii Klas. Były to:

udział w grze szkolnej z okazji Dnia Języków Obcych
gazetka ścienna z okazji Święta Niepodległości
plakat "Dzień bez internetu"
przebranie klas z okazji Mikołajek
Bożonarodzeniowy wystrój klas

Oto punktacja:
7a- 10 pkt
7b- 9 pkt
7c- 9pkt
7d- 9pkt
7e- 11pkt
2a- 14pkt
2b- 14pkt
2s- 12pkt
3a- 15pkt
3b- 13pkt
3c- 11pkt

piątek, 8 grudnia 2017

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIIKOŁAJA !!!

Ho Ho Ho- takie głosy można było usłyszeć od wczesnych godzin rannych w naszej szkole. Odwiedził nas bowiem święty Mikołaj! 





sobota, 11 listopada 2017

99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Zgromadzeni przy cieniu pomnika na Placu Wolności uczniowie złożyli kwiaty, by następnie w uroczystej procesji, przejść na Mszę święta w kościele Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach.

środa, 25 października 2017

LIST Z AFRYKI

Już po raz kolejny otrzymaliśmy pozdrowienia od szkoły z Afryki, którą zaadoptowaliśmy. Zapraszamy do lektury listu oraz obejrzenia zdjęć.


Pokój i Dobro!
Moi Drodzy, pytacie jak minął nam rok szkolny. Życie szkolne toczyło się do 4 kwietnia 2017r. bez żadnego problemu, odbywały się lekcje, na zdjęciach są zajęcia praktyczne chłopców, dzieci na lekcji- na dworze, w salach. Przesyłam Wam zdjęcia z dnia dziecka, zorganizowaliśmy mecze miedzy klasowe, dziewczyn i chłopców. Napisałam że do 4 kwietnia czas płynął spokojne bo właśnie tego dnia weszli do naszego miasta rebelianci i na dwa tygodnie szkoła była prawie martwa. Po przyjeździe sił zbrojnych ONZ sytuacja się ustabilizowała, ale na wszystkie dzieci trzeba było czekać dwa tygodnie. Niestety żołnierze wyjechali i nie ma nas kto bronić, a my żyjemy z dnia na dzień, bo rebelianci są w pobliżu i w każdej chwili mogą powrócić. Mimo to szkoła działa. Jeśli chodzi o pieniądze to myślałam żeby je przeznaczyć na dofinansowanie dzieci z rodzin biednych i wielodzietnych oraz na zorganizowanie w przyszłym roku szkolnym zajęć wyrównawczych i sportowych. Bardzo serdecznie dziękuję za przekazywaną nam pomoc.
Z Panem Bogiem!
s. Barbara Samborska




Szkolna Liga Klas

Wzorem lat ubiegłych uczniowie wykonują zadania w ramach tzw. Ligii Klas. W tym roku szkolnym klasy walczą o tytuł Klasy Roku. Oto zadania, którym uczniowie muszą sprostać:

  •               Dzień języków-szkolna gra terenowa
  • .            Gazetka w klasie z okazji Święta Niepodległości
  • .            Przebranie z okazji Mikołajek
  • .            Bożonarodzeniowy wystrój klas-drzwi
  • .            Dzień Bez Internetu-plakat
  • .            Dzień na zielono
  • .            Wielkanocny wystrój klas-drzwi
  • .            Kartki walentynkowe-5 kartek od klasy
  • .            Konkurs na wiersz dla Mamy


Nowy rok szkolny-nowe zadania-nowi uczniowie!


W tym roku szkolnym w mury naszej placówki wstąpili uczniowie klas VII. Z tą zmianą związane były również wybory do Samorządu Uczniowskiego. Chęć startowania w wyborach wyraził tylko jeden uczeń- Bartek Śliwiński z klasy VII d. Bartek podczas głosowania trójek klasowych jednogłośnie stał się członkiem SU. Bartkowi gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

czwartek, 31 sierpnia 2017

Po wakacjach.

Witajcie po wakacjach

      Wakacje się skończyły i czas wrócić do szkoły. Przed Wami kolejny rok szkolny, mamy nadzieję, że będzie udany dla wszystkich, i dla uczniów i dla nauczycieli...Walt Disney powiedział "Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać" - życzymy Wam wiary we własne siły i spełnienia marzeń.

     Ten post to ostatni post dotychczasowych opiekunów SU - pań Agaty Szymańskiej i Bogumiły Nycz. W nowym roku szkolnym 2017/2018 opiekunami będą panie Edyta Gach i Agnieszka Buczek.


                                                  Agata Szymańska i Bogumiła Nycz

wtorek, 27 czerwca 2017

Wakacje ....


NADESZŁY UPRAGNIONE WAKACJE!!!

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych, bezpiecznych i bogatych w ciekawe przygody wakacji.

 

środa, 14 czerwca 2017

Po wyborach ....

wybory do Samorządu Szkolnego                                                        


           Dzisiaj czyli 14 czerwca odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2017/2018. 

Kandydatkami były następujące uczennice:
* Julia Kilańska z klasy 2c
* Nicola Jurczyk z klasy 2c
* Natalia Kamieńska z klasy 1s

Swój głos oddawali  uczniowie klas 2-gich i 1-szych. W głosowaniu wzięło udział 82 uczniów. 


Oto wyniki wyborów:  Nicola Jurczyk 50 głosów
                                Julia Kilańska  17 głosów
                                Natalia Kamieńska 15 głosów


Przewodniczącą nowego samorządu została Nicola Jurczyk. 




        Wszystkim kandydatkom gratuluję i życzę owocnej pracy w przyszłym roku szkolnym. 


 

piątek, 9 czerwca 2017

Gra terenowa w GP 3.

I miejsce w Grze Terenowej



Drużyna dziewcząt z klasy 3c w składzie: Sandra Ziobro, Martyna Jagiełka, Wiktoria Szotek i Jagna Szypuła wzięły udział w GRZE TERENOWEJ zorganizowanej przez Gimnazjum Publiczne nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach i wygrały.
Gratuluję !!!

W przedszkolu.

         06 czerwca br. grupa uczennic z klasy 1a udała się z kolejną wizytą do Przedszkola nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach. 
Tym razem Klaudia, Weronika, Gabrysia, Patrycja, Paulina i Agata przeczytały przedszkolakom bajki:
"Kot w butach"   i
"Stoliczku nakryj się"

"Sówki" i "Biedronki" były bardzo zadowolone i w skupieniu słuchały bajek. 
 Na zakończenie wizyty Weronika rozdała przedszkolakom kolorowanki.

czwartek, 1 czerwca 2017

Dzień Dziecka

źródło: pixabay.com




„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się 
cały świat”  (Janusz Korczak)

Dziś 1 czerwca - z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim uczniom wszystkiego dobrego, pięknego w życiu słonka, dużo uśmiechu 
i szczęścia wielkiego.

Uczniowie naszego gimnazjum świętowali ten dzień na wesoło - czyli przebierając się za dzieci lub postaci z bajek. Było także coś słodkiego - każda klasa otrzymała cukierki.