czwartek, 21 listopada 2019

I Ty możesz zostać świętym Mikołajem ...






Przypominamy o akcji Szkolnego Koła Wolontariatu !!!



 Koło zbiera długoterminowe artykuły spożywcze (herbata, makaron, kasza, ryż, 
cukier, mąka, słodycze itp.)  -  do dnia 

09 grudnia

Dołączcie się do akcji.

......................................................................................................................................................

środa, 20 listopada 2019

Sprzedaż ciast

Zapraszamy na sprzedaż słodkości.

Sprzedaż ciast odbędzie się w środę - 20 listopada i w czwartek - 21 listopada podczas przerw.

źródło: pixabay.com



Każdy kawałek ciasta 

w cenie 2 zł.

..........................................................................................................................

Rok szkolny 2019/2020

Witamy w nowym roku szkolnym 2019/2020. 


Co nas czeka?  Mnóstwo nauki, ale także różne imprezy, konkursy ......   

Na pewno będzie się działo :-)

źródło: pixabay.com

Przewodnicząca Samorządu - Marta Krajewska z klasy 8c.  

Zastępca - Emilia Furczyk z klasy 8c.

...............................................................................................................................

piątek, 22 czerwca 2018

WAKACJE








Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych, bezpiecznych i bogatych w ciekawe przygody wakacji.

czwartek, 14 czerwca 2018


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 13 czerwca 2018 r. odbyły się w Szkole Podstawowej nr 8 im. Janusza Kusocińskiego wybory do Samorządu Uczniowskiego.
W głosowaniu brały udział klasy 7 oraz 2 gimnazjum, łącznie 137 uczniów.
Kandydatami byli:

·               Oliwia Hurynowicz klasa 7 a
·              Wiktoria Kukla klasa 7 b
·             Kacper Wójtowicz klasa 2 a
·            Natan Sirak klasa 2b

W głosowaniu największą ilość głosów zdobył Kacper Wójtowicz – 67 głosów.
Dalej Natan Sirak-40 głosów, Oliwia Hurynowicz-20 głosów, Wiktoria Kukla-9 głosów.
Jeden głos był nieważny.

Wszystkim gratulujemy i życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2018/2019!

środa, 30 maja 2018

Liga Klas

Tegoroczne zmagania w ramach Ligi Klas dobiegły końca. Wszystkim klasom gratulujemy i dziękujemy za Waszą pracę. W tym roku szkolnym klasy zmagały się z takimi działaniami jak:

Dzień języków-szkolna gra terenowa         
Gazetka w klasie z okazji Święta Niepodległości
Przebranie z okazji Mikołajek         
Bożonarodzeniowy wystrój klas      
Dzień Bez Internetu-plakat          
Dzień na zielono           
Kartki walentynkowe
Wielkanocny wystrój klas  
Konkurs na wiersz dla Mamy

Uczniowie walczyli o tytuł  KLASY ROKU, który przypadł klasie III A .
GRATULUJEMY!!!

wtorek, 29 maja 2018


3. Forum Samorządów Uczniowskich szkół podstawowych gminy Czechowice-Dziedzice.


23 maja br. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ignacego Łukasiewicza odbyło się 3.Forum Samorządów Uczniowskich. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły podstawowe naszej gminy. Uczniowie podczas forum mieli okazję spotkać się z przedstawicielami gminy, zaprezentować działania SU swojej szkoły oraz wspólnie z innymi stworzyć projekt gry planszowej z elementami naszego miasta. Podczas forum wytypowano także gospodarza przyszłego spotkania- Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Bronowie. 

czwartek, 26 kwietnia 2018

Z wizytą w Urzędzie Miasta

Na zaproszenie przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego trójka uczniów naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu w UM. Odbyło się ono 10 kwietnia 2018 r. Oto krótka relacja Oliwii, która brała udział w spotkaniu.

Spotkanie zaczęło się o godzinie 16:30, odbyło się one w sali 305. Na początku myśleliśmy, że w spotkaniau będzie brał udział Pan Burmistrz Marian Błachut. Niestety. Po niewielkim opóźnieniu zostaliśmy zaproszeni do sali obrad. Była to duża sala wyposażona w wielki stół oraz dużą ilość krzeseł, na stole czekał na nas poczęstunek (został z poprzedniego spotkania :)). Gościem specjalnym spotkania  był dyrektor MOSiR''u. Rozmawialiśmy o Radzie Młodzieżowej i jej funkcjonowaniu przez ostatnie lata. Kiedy rozpoczęliśmy rozmawiać o imprezach organizowanych przez Radę Młodzieży, głos  zabierała jedna z nauczycielek. Nie spodobało się to prowadzącemu spotkanie. Nasza szkoła zaproponowała wspólne rolkowisko  oraz otwarte amatorskie zawody piłki nożnej. Na tych propozycjach się nie skończyło, na odwrocie kartki wypisaliśmy wspólnymi siłami jeszcze kilka pomysłów m.in zniżki na basen dla młodzieży, którzy są stałymi klientami. Spotkanie przebiegło bardzo szybko. Panowie byli bardzo mili i i uważnie słuchali naszych propozycji.

środa, 7 marca 2018

GÓRA GROSZA-podsumowanie akcji

Osiemnasta edycja Góry Grosza już za nami. W tym roku szkolnym nasza społeczność uczniowska zebrała 86,82 zł co daje 6,82 kg monet. Przekazane pieniądze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. 
Dziękujemy , że przyłączyliście się do akcji!

piątek, 2 lutego 2018

Podsumowanie Ligii Klas-I semestr

W tym semestrze klasy wykonały 5 zadań w ramach tak zwanej Ligii Klas. Były to:

udział w grze szkolnej z okazji Dnia Języków Obcych
gazetka ścienna z okazji Święta Niepodległości
plakat "Dzień bez internetu"
przebranie klas z okazji Mikołajek
Bożonarodzeniowy wystrój klas

Oto punktacja:
7a- 10 pkt
7b- 9 pkt
7c- 9pkt
7d- 9pkt
7e- 11pkt
2a- 14pkt
2b- 14pkt
2s- 12pkt
3a- 15pkt
3b- 13pkt
3c- 11pkt

piątek, 8 grudnia 2017

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIIKOŁAJA !!!

Ho Ho Ho- takie głosy można było usłyszeć od wczesnych godzin rannych w naszej szkole. Odwiedził nas bowiem święty Mikołaj! 





sobota, 11 listopada 2017

99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Zgromadzeni przy cieniu pomnika na Placu Wolności uczniowie złożyli kwiaty, by następnie w uroczystej procesji, przejść na Mszę święta w kościele Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach.