niedziela, 20 listopada 2016

Dyskoteka Andrzejkowa

                                                                                                                   

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

TERMIN: 24 listopad br.
MIEJSCE: Gimnazjum Publiczne nr 2
Czechowice-Dziedzice
GODZINA: 
rozpoczęcie-16:30 zakończenie-19:30
WSTĘP: 1 zł

ZAPRASZAMY

UWAGA! OBOWIĄZUJE OBUWIE ZAMIENNE I DOBRY HUMOR



czwartek, 17 listopada 2016

Zapraszamy na ciasto.

Witajcie, w najbliższy wtorek tj. 22 listopada odbędzie się
 kolejna sprzedaż pysznych ciast.

Zapraszamy serdecznie.

sobota, 12 listopada 2016

Dziękujemy!


Zakończył się pierwszy etap zbierania szczoteczek i past do zębów dla dzieci z Afryki. Dziękujemy wszystkim za pomoc  i włączenie się do akcji ”Kup Pan szczotkę”. Zebraliśmy 22 szczoteczki i 15 past do zębów. 


Jednocześnie informujemy, że przedłużamy zbieranie szczoteczek do końca maja 2017! BAAAAARDZO prosimy abyście zaangażowali do tej akcji swoich rodziców, babcie całe rodziny, przyjaciół, znajomych i sąsiadów. Chcemy nazbierać całe wielkie pudło szczoteczek, bo warto pomagać innym!


PS. Puste pudło jest w bibliotece sala 51.

czwartek, 27 października 2016

Ciasta, ciasta ... i po ciastach

Dominika i Weronika z 3a - sprzedające pyszne ciasto
Witajcie!

Chcemy poinformować, iż dzięki sprzedaży ciast zebraliśmy 74 zł.
Wszystkim BARDZO DZIĘKUJEMY. 

 



poniedziałek, 24 października 2016

Sprzedaż ciast - zapraszamy.

ZAPRASZAMY NA CIASTO

W najbliższą środę tj. 26 października podczas przerw Samorząd Uczniowski organizuje sprzedaż pysznych ciast. 
Ciasta sprzedajemy w ramach akcji "Adoptuj szkołę". 
Zapraszamy i życzymy smacznego :-)

środa, 19 października 2016

"Kup Pan szczotkę!"



UWAGA! UWAGA! UWAGA!
Samorząd uczniowski rozpoczyna w szkole AKCJĘ
„Kup Pan szczotkę!”
 

Grupa czarnoskórych  przedszkolaków w zielonych fartuszkach z zapałem szczotkuje zęby. To rzadki w Afryce widok. Wolontariusz dentysta Krzysztof Gniazdowski relacjonuje: „Zęby dzieci myją już od kilku lat i u ani jednego nie stwierdziłem próchnicy, to sytuacja w Polsce zupełnie niespotykana. Cały czas odwiedzamy też kolejne prowadzone przez misjonarzy szkoły. Mam dużą, pokazową szczotkę i dużą szczękę. Najpierw pokazuję jak to robić, a potem dzieci powtarzają moje ruchy. Dla nich to wspaniała zabawa. Prawdziwa radość wybucha gdy okazuje się, że dostają własne szczoteczki i będą mogły szczotkować zęby naprawdę. Niektóre maluchy od razu zjadają pastę bo dla nich to nieznany, wspaniały smak”.

piątek, 14 października 2016

Adoptowaliśmy szkołę!



To wcale nie żart! Adoptowaliśmy szkołę w Republice Środkowej Afryki w najbiedniejszym państwie na świecie. Kraj ten od lat nękany jest wojnami domowymi. W kraju tym aż 45% ludności nie umie czytać i pisać.
W Ngaoundaye, niewielkim mieście na terytorium RŚA misjonarka  Anna Jachimek walczy z analfabetyzmem prowadząc szkołę dla miejscowych dzieci. Słaby stan techniczny budynku, brak przyborów szkolnych i wyposażenia to tylko niektóre z problemów placówki. 

wtorek, 11 października 2016

Święto Komisji Edukacji Narodowej





„Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody.

Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony"



  Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
PANI DYREKTOR, NAUCZYCIELOM
ORAZ PRACOWNIKOM OŚWIATY 
DUŻO ZDROWIA, POGODY DUCHA,  SUKCESÓW W PRACY,  
 WYTRWAŁOŚCI I CIERPLIWOŚCI   ŻYCZY 
                                                                SAMORZĄD UCZNIOWSKI         

piątek, 7 października 2016

Akcja Szkoło Pomóż i Ty

„Każdy ma coś, co może dać innym” 

                                       (Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha)).


 Przystąpiliśmy do akcji "Szkoło Pomóż i Ty", której organizatorem jest Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Pomóż i Ty z siedzibą w Gdyni. 
 
Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 19-letniemu Danielowi Czerniak, który  od 7-go miesiąca życia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe objawiające się czterokończynowym niedowładem oraz padaczką lekoodporną. Daniel potrzebuje specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego tj. rowerowózka.


Koszt tego sprzętu to około 20 000 zł. 

Zaczynamy ...

Witajcie!

Rozpoczął się nowy rok szkolny - 2016/2017.

 

Jaki będzie? Dla niektórych z Was decydujący (przed uczniami klas trzecich ważne egzaminy), dla innych będzie czymś nowym, nieznanym ... a dla jeszcze innych kolejnym rokiem. Wszyscy postarajcie się aby dla Was był to rok UDANY.

 

Szkolny Samorząd Uczniowski tworzą:

Przewodnicząca - Sandra Ziobro  kl.3c

Zastępca - Martyna Jagiełka  kl.3c

 

Blogerki - Julia Golińska  kl.1b 

               Patrycja Kraj  kl.1b

               Julia Magiera  kl.1b

 

Odpowiedzialni za sprzęt muzyczny - Martyna Jagiełka  kl.3c

                                                         Patryk Chodań   kl.3c           

                                                         Jakub Łękawa   kl.2c


Opiekunami SU są - pani Agata Szymańska i pani Bogumiła Nycz.

 

 

 

piątek, 17 czerwca 2016

Wyniki głosowania

W piątek 17.06.2016r. zostało przeprowadzone głosowanie do nowego Samorządu Uczniowskiego
 na rok szkolny 2016/2017. Startowały 2 kandydatki zatwierdzone przez dyrekcje.
- Martyna Jagiełka z kl. 2c
- Sandra Ziobro z kl. 2c

Głosowało 115 osób

SANDRA ZIOBRO- - - - - - -  85 głosów
MARTYNA JAGIEŁKA - - -  26 głosów

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została - Sandra Ziobro
Wiceprzewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została - Martyna Jagiełka

Życzy współpracy w nowym roku szkolnym 2016/2017.

środa, 15 czerwca 2016

Ważne informacje dotyczące ostatnich dni nauki


EGZAMINY PRÓBNE I BADANIA WYNIKÓW
PONIEDZIAŁEK tj. 20 czerwca

kl. 2
godz. 7.45-8.45 - egzamin próbny z języka niemieckiego
godz. 8.55-9.40 - badanie wyników z historii

kl. 1 
godz. 8.55-9.40 - badanie wyników z historii

Dla wszystkich lekcje zaczynają się od 9.50- 3 lekcja 

WTOREK tj. 21 czerwca

kl. 2 

godz. 8.00 – 10.45 egzamin próby część matematyczno-przyrodnicza

kl. 1 i kl. 3  - zajęcia z wychowawcami (poza szkołą). 

Do 21 czerwca 2016r. (wtorek) – uczniowie mogą składać podania o egzamin poprawkowy lub klasyfikacyjny. Egzaminy klasyfikacyjne muszą być przeprowadzone do 24 czerwca 2016r.

22,23 czerwca 2016r. (środa, czwartek) – dzień wolny od zajęć dydaktycznych ( wszyscy nauczyciele obowiązkowo w pracy w godzinach od 8.00-12.00)

sobota, 7 maja 2016

Wręczenia nagród - podsumowanie konkursu

W piątek 6.05.2016r. na lekcjach wychowawczych został podsumowany konkurs
 ,,Najmądrzejszy uczeń i uczennica klas 1,2,3 ''.

Zwycięzcy otrzymali wejściówki do Multikina.