wtorek, 31 stycznia 2017

DZIEŃ PATRONA

W ostatnim dniu pierwszego semestru obchodziliśmy Święto szkoły - 
Dzień Patrona Janusza Kusocińskiego. 


Obchody tego dnia na dobre wpisały się do szkolnego kalendarza. Święto to ma, przede wszystkim, propagować znajomość najważniejszych faktów z życia patrona, przypominać o wartościach przez niego wyznawanych oraz promować je wśród młodzieży.

Klasa 3s na lekcji Edukacji regionalnej wykonała ozdobne napisy.


    W tym roku uczniowie zostali zaproszeni na spotkania z ciekawymi ludźmi - przedstawicielami różnych organizacji i instytucji. Na spotkania z naszą młodzieżą zaproszenie przyjęli: Agata Chmielowska- dziennikarka z radia ESKA Beskidy , Panie dietetyczki z czechowickiego Centrum Dietetycznego „Naturhouse”, przedstawicielka Fundacji SOS Animals Inspektorat Bielsko-Biała – Honorata Wasilewska, pan Jacek Cwetler - prezes Towarzystwa Przyjaciół Czechowic - Dziedzic, ksiądz Rafał Brzuchański oraz Anna Pudełko – nasza pani higienistka.

        Oto kilka fotek z tych spotkań: 
spotkanie z dziennikarką



na spotkaniu z dietetyczką - obliczanie wskaźnika BMI



Pani Honorata z Rogerem - Agama

środa, 21 grudnia 2016

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Przy rodzinnym stole, wśród śmiechu i kolędowania, 
gdy w telewizorze króluje Pasterka, a nie Superniania, 
przełam się opłatkiem ze swymi bliskimi
i ciesz się obecnością - nimi samymi.


GÓRA GROSZA - podsumowanie


Zakończyliśmy Akcję 
"Góra Grosza".

Dziękujemy wszystkim za każdy podarowany grosz.

Wspólnie zebraliśmy 7071 groszy.

 Czy to dużo czy mało? Niech każdy odpowie sobie sam. Dla nas liczy się to, że przyłączyliście się do akcji, że pokazaliście iż los opuszczonych dzieci nie jest Wam obojętny .... i za to chcemy Wam bardzo podziękować!

Monety zostały policzone, posegregowane i spakowane do pudełka. Przewodnicząca Samorządu szkolnego oraz zastępca  przygotowały paczkę gotową do przekazania Towarzystwu Nasz Dom.

02 luty 2017 - paczka gotowa do wysłania



 

piątek, 9 grudnia 2016

GIMNAZJALNE MIKOŁAJKI

Mikołaj i Aniołki
Mikołajki - film

            Dziś gościliśmy w naszym gimnazjum niezwykłego gościa – oczywiście chodzi o Św. Mikołaja. Nasz gość spotkał się z uczniami podczas godzin wychowawczych. 


           W czasie spotkań odbył się konkurs na  naśladowcę Mikołaja, który miał wykonać trzy krótkie zadania:
- zaśpiewać kolędę
- obrócić się wokół swej osi dwa razy
- przytulić obdarowanego
 
Mikołaje z klas 1
 
Mikołaje z klas 2

           Wszyscy Mikołaje świetnie wykonali te zadania i otrzymali paczki ze słodkim prezentem do podziału w klasach. 
 

niedziela, 20 listopada 2016

Dyskoteka Andrzejkowa

                                                                                                                   

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

TERMIN: 24 listopad br.
MIEJSCE: Gimnazjum Publiczne nr 2
Czechowice-Dziedzice
GODZINA: 
rozpoczęcie-16:30 zakończenie-19:30
WSTĘP: 1 zł

ZAPRASZAMY

UWAGA! OBOWIĄZUJE OBUWIE ZAMIENNE I DOBRY HUMOR



czwartek, 17 listopada 2016

Zapraszamy na ciasto.

Witajcie, w najbliższy wtorek tj. 22 listopada odbędzie się
 kolejna sprzedaż pysznych ciast.

Zapraszamy serdecznie.

sobota, 12 listopada 2016

Dziękujemy!


Zakończył się pierwszy etap zbierania szczoteczek i past do zębów dla dzieci z Afryki. Dziękujemy wszystkim za pomoc  i włączenie się do akcji ”Kup Pan szczotkę”. Zebraliśmy 22 szczoteczki i 15 past do zębów. 


Jednocześnie informujemy, że przedłużamy zbieranie szczoteczek do końca maja 2017! BAAAAARDZO prosimy abyście zaangażowali do tej akcji swoich rodziców, babcie całe rodziny, przyjaciół, znajomych i sąsiadów. Chcemy nazbierać całe wielkie pudło szczoteczek, bo warto pomagać innym!


PS. Puste pudło jest w bibliotece sala 51.

czwartek, 27 października 2016

Ciasta, ciasta ... i po ciastach

Dominika i Weronika z 3a - sprzedające pyszne ciasto
Witajcie!

Chcemy poinformować, iż dzięki sprzedaży ciast zebraliśmy 74 zł.
Wszystkim BARDZO DZIĘKUJEMY. 

 



poniedziałek, 24 października 2016

Sprzedaż ciast - zapraszamy.

ZAPRASZAMY NA CIASTO

W najbliższą środę tj. 26 października podczas przerw Samorząd Uczniowski organizuje sprzedaż pysznych ciast. 
Ciasta sprzedajemy w ramach akcji "Adoptuj szkołę". 
Zapraszamy i życzymy smacznego :-)

środa, 19 października 2016

"Kup Pan szczotkę!"



UWAGA! UWAGA! UWAGA!
Samorząd uczniowski rozpoczyna w szkole AKCJĘ
„Kup Pan szczotkę!”
 

Grupa czarnoskórych  przedszkolaków w zielonych fartuszkach z zapałem szczotkuje zęby. To rzadki w Afryce widok. Wolontariusz dentysta Krzysztof Gniazdowski relacjonuje: „Zęby dzieci myją już od kilku lat i u ani jednego nie stwierdziłem próchnicy, to sytuacja w Polsce zupełnie niespotykana. Cały czas odwiedzamy też kolejne prowadzone przez misjonarzy szkoły. Mam dużą, pokazową szczotkę i dużą szczękę. Najpierw pokazuję jak to robić, a potem dzieci powtarzają moje ruchy. Dla nich to wspaniała zabawa. Prawdziwa radość wybucha gdy okazuje się, że dostają własne szczoteczki i będą mogły szczotkować zęby naprawdę. Niektóre maluchy od razu zjadają pastę bo dla nich to nieznany, wspaniały smak”.

piątek, 14 października 2016

Adoptowaliśmy szkołę!



To wcale nie żart! Adoptowaliśmy szkołę w Republice Środkowej Afryki w najbiedniejszym państwie na świecie. Kraj ten od lat nękany jest wojnami domowymi. W kraju tym aż 45% ludności nie umie czytać i pisać.
W Ngaoundaye, niewielkim mieście na terytorium RŚA misjonarka  Anna Jachimek walczy z analfabetyzmem prowadząc szkołę dla miejscowych dzieci. Słaby stan techniczny budynku, brak przyborów szkolnych i wyposażenia to tylko niektóre z problemów placówki. 

wtorek, 11 października 2016

Święto Komisji Edukacji Narodowej





„Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody.

Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony"



  Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
PANI DYREKTOR, NAUCZYCIELOM
ORAZ PRACOWNIKOM OŚWIATY 
DUŻO ZDROWIA, POGODY DUCHA,  SUKCESÓW W PRACY,  
 WYTRWAŁOŚCI I CIERPLIWOŚCI   ŻYCZY 
                                                                SAMORZĄD UCZNIOWSKI