czwartek, 23 marca 2017

Budzimy wiosnę - budzimy nadzieję.

           28 marca, we wtorek, odbędzie się kiermasz charytatywny. Dochód ze sprzedaży przekażemy na rzecz potrzebującej 6-letniej Madzi  Głąbek z Czechowic – Dziedzic. Jest to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego, który postanowił zorganizować akcję po spotkaniu w ramach 2. Forum Samorządów Uczniowskich. 

        Chorobę Madzi Głąbek wykryto, kiedy skończyła roczek - wtedy właśnie w jej główce znaleziono poważną wadę polegającą na nieprawidłowym połączeniu pomiędzy tętnicami doprowadzającymi krew do mózgu a żyłami odprowadzającymi - malformację tętniczo-żylną. Jeśli  nie  zostanie usunięta, w  każdej  chwili  może  pęknąć,  zabijając  Madzię. W najlepszym wypadku dziecko zostanie roślinką - nie będzie mówić, chodzić, jeść samodzielnie. 


Cena wyjściowa ;) dekoracji - 10 zł !

Wszystkich zachęcamy do wsparcia akcji i pomocy w taki trudnej sytuacji! 
Pomóc Madzi można także wysyłając sms-a lub wpłacając darowiznę.

 Dziękujemy za wsparcie -
Pomagając , przekazujemy naszym dzieciom – uczniom bardzo ważną wartość, jaką jest uwrażliwienie na potrzeby innych!

piątek, 10 marca 2017

2.Forum Samorządów Szkolnych za nami...

symbole szkół wykonane z eko materiałów

                                2. Forum Samorządów Szkolnych za nami. Spotkaliśmy się  7. marca w Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Gdzie młodzież tam i życie pełne pomysłów na działalność, a o to właśnie chodziło podczas tego spotkania. Zatem wymieniliśmy się własnymi doświadczeniami, a podczas dyskusji zastanawialiśmy się nad wspólnymi przedsięwzięciami. Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej nas zjednoczą w siłę radości, wzajemnej pomocy  i wspieraniu siebie nawzajem. 

czwartek, 9 marca 2017

Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych



           Od 2011 roku dzień 1 marca został w Polsce ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Historia żołnierzy, którzy nie zaakceptowali ustaleń konferencji jałtańskiej i nie złożyli broni po podpisaniu kapitulacji Niemiec, jest przedmiotem badań naukowców i budowania pamięci narodowej.


          09 marca odbyły się miejskie obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych - rozpoczęły się o godz. 11.00 mszą w kościele pw. św. A. Boboli, następnie uczestnicy przemaszerowali ulicami Sobieskiego i Mickiewicza do ronda Żołnierzy Niezłomnych, gdzie została odsłonięta tabliczka z nazwą ronda. 


Nasza szkoła również uczestniczyła w tej uroczystości.

środa, 1 marca 2017

2. FORUM SAMORZĄDÓW SZKOLNYCH


Dnia 07 marca br. w naszym gimnazjum odbędzie się 

2. Forum Samorządów Szkolnych

Uczniowie czechowickich gimnazjów spotkają się by, 
podzielić się swoimi doświadczeniami w działalności Samorządu Szkolnego, 
podjąć dyskusję nad wspólnym przedsięwzięciem oraz miło spędzić czas.  
Miejsce Forum - sala 14 w godzinach 9:00 - 11:00

Po akcji "BEZPIECZNI W SIECI"


Bezpieczeństwo w sieci to bardzo ważny temat. Nie lekceważmy go!!
Wszystkim klasom, które przygotowały i oddały plakat 

"Bezpieczni w sieci"

bardzo dziękujemy.



środa, 22 lutego 2017

BEZPIECZNI W SIECI.

PRZYPOMNIENIE !!!!

do piątku 24 lutego oddajemy  PLAKAT

"Bezpieczni w sieci" 

format A1, technika dowolna
 

Dyskoteka KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWA


16 lutego br. w naszym gimnazjum odbyła się dyskoteka karnawałowo-walentynkowa. Choć nie przyszło zbyt wielu z Was to jednak bawiliście się dobrze przy współczesnych i nieco starszych rytmach.
 Odwiedził nas pewien "żółty człowiek", który zajął miejsce obok DJ-a. 

środa, 15 lutego 2017

POCZTA WALENTYNKOWA


do wyboru, do koloru ...........

W poniedziałek, tuż przed Walentynkami odbyła się sprzedaż kartek walentynkowych. 

Zebraliśmy 35 zł. 

DZIĘKUJEMY  :-)

 Dnia 14 lutego otwarto, posegregowano i dostarczono urocze kartki walentynkowe. 


środa, 8 lutego 2017

LIST Z AFRYKI - PODZIĘKOWANIE

szkoła podstawowa w Ngaoundaye w Republice Centralnej Afryki  
Pamiętacie naszą akcję "Adoptuj szkołę"?
Otrzymaliśmy niedawno informację z fundacji:
Szanowni Państwo!
Z radością przekazuję Państwu list od naszej misjonarki – dyrektor szkoły w Ngaoundaye 
w Republice Centralnej Afryki – siostry Barbary Samborskiej.
Przy tej okazji informuję też, że mogą Państwo przekazać na rzecz prowadzonej przez siostrę szkoły swój 1%.
Wystarczy w odpowiedniej rubryce wpisać: Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” KRS 0000039129
W rubryce „cel szczegółowy” wpisujemy: Adopcja szkoły RCA.
Życzę miłej lektury i serdecznie pozdrawiam!
Justyna Janiec – Palczewska
Prezes Fundacji

List z Afryki:


Pokój i Dobro!
Z tej strony siostra Barbara, dyrektorka szkoły podstawowej w Ngaoundaye.
Bardzo dziękuję za pomoc, wiem, że każda współpraca
wymaga korespondencji, nie zawsze jest na to czas, ale będę się starała żeby w miarę regularnie do Państwa pisać. Mam problem zwysyłaniem zdjęć, ale jak tylko to jest możliwe wysyłam.

Tak na bieżąco, to jesteśmy teraz w trakcie reperacji boiska do koszykówki, siatkówki i gdybyśmy mogli liczyć na Państwa pomoc w wyposażeniu naszej szkoły w różne sprzęty sportowe np. urządzenie do naciągania siatki do siatkówki, pachołki, przenośne bramki do nogi,
ciężarki itp., to by nam to pomogło w rozwoju wychowania fizycznego w naszej szkole.
Jeśli uda mi się wysłać zdjęcia to dołączę z prac na boisku do kosza.
Jeszcze raz dziękuję za wszystko, co dla nas robicie, pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!


z modlitwa s. Barbara

 zdjęcia z Afryki:

środa, 1 lutego 2017

Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa

źródło: www.pixabay.com/pl

ZAPRASZAMY 
NA  DYSKOTEKĘ,
KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 
16 LUTEGO (czwartek)
Zachęcamy do przebrania się - przewidziane nagrody.   

Dyskoteka odbędzie się w godzinach 16:30 -- 19:30.
Wstęp 1 zł. 


 W poniedziałek 13 II odbędzie się sprzedaż kartek walentynkowych
na przerwach: po lekcji 2, 3, 4 i 5.

Cena kartki 1,50 zł i 2 zł. 

Ci którzy spóźnią się z kupnem kartki dla 
swej Walentynki lub Walentego będą mogli ją zakupić 
jeszcze we wtorek rano na przerwach po lekcji 2 i 3. 

Kartki zostaną dostarczone adresatom we wtorek 14 II 
na lekcji 4.
    We wtorek odbędzie się również sprzedaż ciasta - 
  walentynkowych babeczek.
ZAPRASZAMY 

wtorek, 31 stycznia 2017

DZIEŃ PATRONA

W ostatnim dniu pierwszego semestru obchodziliśmy Święto szkoły - 
Dzień Patrona Janusza Kusocińskiego. 


Obchody tego dnia na dobre wpisały się do szkolnego kalendarza. Święto to ma, przede wszystkim, propagować znajomość najważniejszych faktów z życia patrona, przypominać o wartościach przez niego wyznawanych oraz promować je wśród młodzieży.

Klasa 3s na lekcji Edukacji regionalnej wykonała ozdobne napisy.


    W tym roku uczniowie zostali zaproszeni na spotkania z ciekawymi ludźmi - przedstawicielami różnych organizacji i instytucji. Na spotkania z naszą młodzieżą zaproszenie przyjęli: Agata Chmielowska- dziennikarka z radia ESKA Beskidy , Panie dietetyczki z czechowickiego Centrum Dietetycznego „Naturhouse”, przedstawicielka Fundacji SOS Animals Inspektorat Bielsko-Biała – Honorata Wasilewska, pan Jacek Cwetler - prezes Towarzystwa Przyjaciół Czechowic - Dziedzic, ksiądz Rafał Brzuchański oraz Anna Pudełko – nasza pani higienistka.

        Oto kilka fotek z tych spotkań: 
spotkanie z dziennikarką



na spotkaniu z dietetyczką - obliczanie wskaźnika BMI



Pani Honorata z Rogerem - Agama

środa, 21 grudnia 2016

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Przy rodzinnym stole, wśród śmiechu i kolędowania, 
gdy w telewizorze króluje Pasterka, a nie Superniania, 
przełam się opłatkiem ze swymi bliskimi
i ciesz się obecnością - nimi samymi.


GÓRA GROSZA - podsumowanie


Zakończyliśmy Akcję 
"Góra Grosza".

Dziękujemy wszystkim za każdy podarowany grosz.

Wspólnie zebraliśmy 7071 groszy.

 Czy to dużo czy mało? Niech każdy odpowie sobie sam. Dla nas liczy się to, że przyłączyliście się do akcji, że pokazaliście iż los opuszczonych dzieci nie jest Wam obojętny .... i za to chcemy Wam bardzo podziękować!

Monety zostały policzone, posegregowane i spakowane do pudełka. Przewodnicząca Samorządu szkolnego oraz zastępca  przygotowały paczkę gotową do przekazania Towarzystwu Nasz Dom.

02 luty 2017 - paczka gotowa do wysłania