sobota, 13 maja 2017

Komunikaty





Witajcie, zbliża się koniec roku szkolnego. W związku z tym zbliża się również koniec działalności tegorocznego Samorządu Uczniowskiego. 

Przypominamy!!!!!

  • do 26 maja należy przesłać do opiekuna SU (wersja elektroniczna) lub dostarczyć do rąk własnych (wersja papierowa) projekt planszy do gry "Eurobiznes"
  •  17 maja odbędzie się konkurs "Niska emisja poważne zagrożenie dla środowiska"  - sala 37 godz. 8:00
  •  wszystkich chętnych do działania, kreatywnych i z ciekawymi  pomysłami zapraszamy do kampanii wyborczej do Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2017/2018

Podziękowanie.

"Dzięki Waszej pomocy 24 kwietnia Madzia przejdzie operację usunięcia naczyniaka w Szwajcarii. Dziękujemy, że włączyliście się w ratowanie naszej córeczki. Wasza pomoc jest nieoceniona! W ramach podziękowań Madzia postanowiła stworzyć dla Was rysunek.

-rodzice Madzi"

źródło:  https://www.siepomaga.pl/madziaglabek

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc. 
Wspólnie zebraliśmy i przekazaliśmy 745 zł.


niedziela, 2 kwietnia 2017

Wizyta w przedszkolu


       W czwartek 23.03 br. odbyła się akcja głośnego czytania w przedszkolu nr 8. Z tej okazji uczennice klasy 1A wybrały się tam, aby poczytać przedszkolakom kilka bajek.
       W całym przedsięwzięciu brało udział 7 osób, nie licząc małych słuchaczy, rzecz jasna. Dziewczyny czytały, czytały i czytały, a dzieci z otwartymi buźkami słuchały. Pewnie dlatego, że czytające solidnie się do tego przygotowały pod czujnym okiem pani Nycz. Przedszkolakom bardzo spodobała się akcja i mają nadzieję, że to nie był ostatni raz, kiedy uczniowie gimnazjum ich odwiedzili.

Weronika rozdaje przedszkolakom kolorowanki o wiośnie


czwartek, 23 marca 2017

Budzimy wiosnę - budzimy nadzieję.

           28 marca, we wtorek, odbędzie się kiermasz charytatywny. Dochód ze sprzedaży przekażemy na rzecz potrzebującej 6-letniej Madzi  Głąbek z Czechowic – Dziedzic. Jest to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego, który postanowił zorganizować akcję po spotkaniu w ramach 2. Forum Samorządów Uczniowskich. 

        Chorobę Madzi Głąbek wykryto, kiedy skończyła roczek - wtedy właśnie w jej główce znaleziono poważną wadę polegającą na nieprawidłowym połączeniu pomiędzy tętnicami doprowadzającymi krew do mózgu a żyłami odprowadzającymi - malformację tętniczo-żylną. Jeśli  nie  zostanie usunięta, w  każdej  chwili  może  pęknąć,  zabijając  Madzię. W najlepszym wypadku dziecko zostanie roślinką - nie będzie mówić, chodzić, jeść samodzielnie. 


Cena wyjściowa ;) dekoracji - 10 zł !

Wszystkich zachęcamy do wsparcia akcji i pomocy w taki trudnej sytuacji! 
Pomóc Madzi można także wysyłając sms-a lub wpłacając darowiznę.

 Dziękujemy za wsparcie -
Pomagając , przekazujemy naszym dzieciom – uczniom bardzo ważną wartość, jaką jest uwrażliwienie na potrzeby innych!

piątek, 10 marca 2017

2.Forum Samorządów Szkolnych za nami...

symbole szkół wykonane z eko materiałów

                                2. Forum Samorządów Szkolnych za nami. Spotkaliśmy się  7. marca w Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Gdzie młodzież tam i życie pełne pomysłów na działalność, a o to właśnie chodziło podczas tego spotkania. Zatem wymieniliśmy się własnymi doświadczeniami, a podczas dyskusji zastanawialiśmy się nad wspólnymi przedsięwzięciami. Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej nas zjednoczą w siłę radości, wzajemnej pomocy  i wspieraniu siebie nawzajem. 

czwartek, 9 marca 2017

Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych



           Od 2011 roku dzień 1 marca został w Polsce ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Historia żołnierzy, którzy nie zaakceptowali ustaleń konferencji jałtańskiej i nie złożyli broni po podpisaniu kapitulacji Niemiec, jest przedmiotem badań naukowców i budowania pamięci narodowej.


          09 marca odbyły się miejskie obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych - rozpoczęły się o godz. 11.00 mszą w kościele pw. św. A. Boboli, następnie uczestnicy przemaszerowali ulicami Sobieskiego i Mickiewicza do ronda Żołnierzy Niezłomnych, gdzie została odsłonięta tabliczka z nazwą ronda. 


Nasza szkoła również uczestniczyła w tej uroczystości.

środa, 1 marca 2017

2. FORUM SAMORZĄDÓW SZKOLNYCH


Dnia 07 marca br. w naszym gimnazjum odbędzie się 

2. Forum Samorządów Szkolnych

Uczniowie czechowickich gimnazjów spotkają się by, 
podzielić się swoimi doświadczeniami w działalności Samorządu Szkolnego, 
podjąć dyskusję nad wspólnym przedsięwzięciem oraz miło spędzić czas.  
Miejsce Forum - sala 14 w godzinach 9:00 - 11:00

Po akcji "BEZPIECZNI W SIECI"


Bezpieczeństwo w sieci to bardzo ważny temat. Nie lekceważmy go!!
Wszystkim klasom, które przygotowały i oddały plakat 

"Bezpieczni w sieci"

bardzo dziękujemy.



środa, 22 lutego 2017

BEZPIECZNI W SIECI.

PRZYPOMNIENIE !!!!

do piątku 24 lutego oddajemy  PLAKAT

"Bezpieczni w sieci" 

format A1, technika dowolna
 

Dyskoteka KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWA


16 lutego br. w naszym gimnazjum odbyła się dyskoteka karnawałowo-walentynkowa. Choć nie przyszło zbyt wielu z Was to jednak bawiliście się dobrze przy współczesnych i nieco starszych rytmach.
 Odwiedził nas pewien "żółty człowiek", który zajął miejsce obok DJ-a. 

środa, 15 lutego 2017

POCZTA WALENTYNKOWA


do wyboru, do koloru ...........

W poniedziałek, tuż przed Walentynkami odbyła się sprzedaż kartek walentynkowych. 

Zebraliśmy 35 zł. 

DZIĘKUJEMY  :-)

 Dnia 14 lutego otwarto, posegregowano i dostarczono urocze kartki walentynkowe. 


środa, 8 lutego 2017

LIST Z AFRYKI - PODZIĘKOWANIE

szkoła podstawowa w Ngaoundaye w Republice Centralnej Afryki  
Pamiętacie naszą akcję "Adoptuj szkołę"?
Otrzymaliśmy niedawno informację z fundacji:
Szanowni Państwo!
Z radością przekazuję Państwu list od naszej misjonarki – dyrektor szkoły w Ngaoundaye 
w Republice Centralnej Afryki – siostry Barbary Samborskiej.
Przy tej okazji informuję też, że mogą Państwo przekazać na rzecz prowadzonej przez siostrę szkoły swój 1%.
Wystarczy w odpowiedniej rubryce wpisać: Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” KRS 0000039129
W rubryce „cel szczegółowy” wpisujemy: Adopcja szkoły RCA.
Życzę miłej lektury i serdecznie pozdrawiam!
Justyna Janiec – Palczewska
Prezes Fundacji

List z Afryki:


Pokój i Dobro!
Z tej strony siostra Barbara, dyrektorka szkoły podstawowej w Ngaoundaye.
Bardzo dziękuję za pomoc, wiem, że każda współpraca
wymaga korespondencji, nie zawsze jest na to czas, ale będę się starała żeby w miarę regularnie do Państwa pisać. Mam problem zwysyłaniem zdjęć, ale jak tylko to jest możliwe wysyłam.

Tak na bieżąco, to jesteśmy teraz w trakcie reperacji boiska do koszykówki, siatkówki i gdybyśmy mogli liczyć na Państwa pomoc w wyposażeniu naszej szkoły w różne sprzęty sportowe np. urządzenie do naciągania siatki do siatkówki, pachołki, przenośne bramki do nogi,
ciężarki itp., to by nam to pomogło w rozwoju wychowania fizycznego w naszej szkole.
Jeśli uda mi się wysłać zdjęcia to dołączę z prac na boisku do kosza.
Jeszcze raz dziękuję za wszystko, co dla nas robicie, pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!


z modlitwa s. Barbara

 zdjęcia z Afryki:

środa, 1 lutego 2017

Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa

źródło: www.pixabay.com/pl

ZAPRASZAMY 
NA  DYSKOTEKĘ,
KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 
16 LUTEGO (czwartek)
Zachęcamy do przebrania się - przewidziane nagrody.   

Dyskoteka odbędzie się w godzinach 16:30 -- 19:30.
Wstęp 1 zł. 


 W poniedziałek 13 II odbędzie się sprzedaż kartek walentynkowych
na przerwach: po lekcji 2, 3, 4 i 5.

Cena kartki 1,50 zł i 2 zł. 

Ci którzy spóźnią się z kupnem kartki dla 
swej Walentynki lub Walentego będą mogli ją zakupić 
jeszcze we wtorek rano na przerwach po lekcji 2 i 3. 

Kartki zostaną dostarczone adresatom we wtorek 14 II 
na lekcji 4.
    We wtorek odbędzie się również sprzedaż ciasta - 
  walentynkowych babeczek.
ZAPRASZAMY