środa, 25 października 2017

LIST Z AFRYKI

Już po raz kolejny otrzymaliśmy pozdrowienia od szkoły z Afryki, którą zaadoptowaliśmy. Zapraszamy do lektury listu oraz obejrzenia zdjęć.


Pokój i Dobro!
Moi Drodzy, pytacie jak minął nam rok szkolny. Życie szkolne toczyło się do 4 kwietnia 2017r. bez żadnego problemu, odbywały się lekcje, na zdjęciach są zajęcia praktyczne chłopców, dzieci na lekcji- na dworze, w salach. Przesyłam Wam zdjęcia z dnia dziecka, zorganizowaliśmy mecze miedzy klasowe, dziewczyn i chłopców. Napisałam że do 4 kwietnia czas płynął spokojne bo właśnie tego dnia weszli do naszego miasta rebelianci i na dwa tygodnie szkoła była prawie martwa. Po przyjeździe sił zbrojnych ONZ sytuacja się ustabilizowała, ale na wszystkie dzieci trzeba było czekać dwa tygodnie. Niestety żołnierze wyjechali i nie ma nas kto bronić, a my żyjemy z dnia na dzień, bo rebelianci są w pobliżu i w każdej chwili mogą powrócić. Mimo to szkoła działa. Jeśli chodzi o pieniądze to myślałam żeby je przeznaczyć na dofinansowanie dzieci z rodzin biednych i wielodzietnych oraz na zorganizowanie w przyszłym roku szkolnym zajęć wyrównawczych i sportowych. Bardzo serdecznie dziękuję za przekazywaną nam pomoc.
Z Panem Bogiem!
s. Barbara Samborska




Szkolna Liga Klas

Wzorem lat ubiegłych uczniowie wykonują zadania w ramach tzw. Ligii Klas. W tym roku szkolnym klasy walczą o tytuł Klasy Roku. Oto zadania, którym uczniowie muszą sprostać:

  •               Dzień języków-szkolna gra terenowa
  • .            Gazetka w klasie z okazji Święta Niepodległości
  • .            Przebranie z okazji Mikołajek
  • .            Bożonarodzeniowy wystrój klas-drzwi
  • .            Dzień Bez Internetu-plakat
  • .            Dzień na zielono
  • .            Wielkanocny wystrój klas-drzwi
  • .            Kartki walentynkowe-5 kartek od klasy
  • .            Konkurs na wiersz dla Mamy


Nowy rok szkolny-nowe zadania-nowi uczniowie!


W tym roku szkolnym w mury naszej placówki wstąpili uczniowie klas VII. Z tą zmianą związane były również wybory do Samorządu Uczniowskiego. Chęć startowania w wyborach wyraził tylko jeden uczeń- Bartek Śliwiński z klasy VII d. Bartek podczas głosowania trójek klasowych jednogłośnie stał się członkiem SU. Bartkowi gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

czwartek, 31 sierpnia 2017

Po wakacjach.

Witajcie po wakacjach

      Wakacje się skończyły i czas wrócić do szkoły. Przed Wami kolejny rok szkolny, mamy nadzieję, że będzie udany dla wszystkich, i dla uczniów i dla nauczycieli...Walt Disney powiedział "Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać" - życzymy Wam wiary we własne siły i spełnienia marzeń.

     Ten post to ostatni post dotychczasowych opiekunów SU - pań Agaty Szymańskiej i Bogumiły Nycz. W nowym roku szkolnym 2017/2018 opiekunami będą panie Edyta Gach i Agnieszka Buczek.


                                                  Agata Szymańska i Bogumiła Nycz

wtorek, 27 czerwca 2017

Wakacje ....


NADESZŁY UPRAGNIONE WAKACJE!!!

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych, bezpiecznych i bogatych w ciekawe przygody wakacji.

 

środa, 14 czerwca 2017

Po wyborach ....

wybory do Samorządu Szkolnego                                                        


           Dzisiaj czyli 14 czerwca odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2017/2018. 

Kandydatkami były następujące uczennice:
* Julia Kilańska z klasy 2c
* Nicola Jurczyk z klasy 2c
* Natalia Kamieńska z klasy 1s

Swój głos oddawali  uczniowie klas 2-gich i 1-szych. W głosowaniu wzięło udział 82 uczniów. 


Oto wyniki wyborów:  Nicola Jurczyk 50 głosów
                                Julia Kilańska  17 głosów
                                Natalia Kamieńska 15 głosów


Przewodniczącą nowego samorządu została Nicola Jurczyk. 




        Wszystkim kandydatkom gratuluję i życzę owocnej pracy w przyszłym roku szkolnym. 


 

piątek, 9 czerwca 2017

Gra terenowa w GP 3.

I miejsce w Grze Terenowej



Drużyna dziewcząt z klasy 3c w składzie: Sandra Ziobro, Martyna Jagiełka, Wiktoria Szotek i Jagna Szypuła wzięły udział w GRZE TERENOWEJ zorganizowanej przez Gimnazjum Publiczne nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach i wygrały.
Gratuluję !!!

W przedszkolu.

         06 czerwca br. grupa uczennic z klasy 1a udała się z kolejną wizytą do Przedszkola nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach. 
Tym razem Klaudia, Weronika, Gabrysia, Patrycja, Paulina i Agata przeczytały przedszkolakom bajki:
"Kot w butach"   i
"Stoliczku nakryj się"

"Sówki" i "Biedronki" były bardzo zadowolone i w skupieniu słuchały bajek. 
 Na zakończenie wizyty Weronika rozdała przedszkolakom kolorowanki.

czwartek, 1 czerwca 2017

Dzień Dziecka

źródło: pixabay.com




„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się 
cały świat”  (Janusz Korczak)

Dziś 1 czerwca - z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim uczniom wszystkiego dobrego, pięknego w życiu słonka, dużo uśmiechu 
i szczęścia wielkiego.

Uczniowie naszego gimnazjum świętowali ten dzień na wesoło - czyli przebierając się za dzieci lub postaci z bajek. Było także coś słodkiego - każda klasa otrzymała cukierki.

sobota, 13 maja 2017

Komunikaty





Witajcie, zbliża się koniec roku szkolnego. W związku z tym zbliża się również koniec działalności tegorocznego Samorządu Uczniowskiego. 

Przypominamy!!!!!

  • do 26 maja należy przesłać do opiekuna SU (wersja elektroniczna) lub dostarczyć do rąk własnych (wersja papierowa) projekt planszy do gry "Eurobiznes"
  •  17 maja odbędzie się konkurs "Niska emisja poważne zagrożenie dla środowiska"  - sala 37 godz. 8:00
  •  wszystkich chętnych do działania, kreatywnych i z ciekawymi  pomysłami zapraszamy do kampanii wyborczej do Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2017/2018

Podziękowanie.

"Dzięki Waszej pomocy 24 kwietnia Madzia przejdzie operację usunięcia naczyniaka w Szwajcarii. Dziękujemy, że włączyliście się w ratowanie naszej córeczki. Wasza pomoc jest nieoceniona! W ramach podziękowań Madzia postanowiła stworzyć dla Was rysunek.

-rodzice Madzi"

źródło:  https://www.siepomaga.pl/madziaglabek

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc. 
Wspólnie zebraliśmy i przekazaliśmy 745 zł.


niedziela, 2 kwietnia 2017

Wizyta w przedszkolu


       W czwartek 23.03 br. odbyła się akcja głośnego czytania w przedszkolu nr 8. Z tej okazji uczennice klasy 1A wybrały się tam, aby poczytać przedszkolakom kilka bajek.
       W całym przedsięwzięciu brało udział 7 osób, nie licząc małych słuchaczy, rzecz jasna. Dziewczyny czytały, czytały i czytały, a dzieci z otwartymi buźkami słuchały. Pewnie dlatego, że czytające solidnie się do tego przygotowały pod czujnym okiem pani Nycz. Przedszkolakom bardzo spodobała się akcja i mają nadzieję, że to nie był ostatni raz, kiedy uczniowie gimnazjum ich odwiedzili.

Weronika rozdaje przedszkolakom kolorowanki o wiośnie


czwartek, 23 marca 2017

Budzimy wiosnę - budzimy nadzieję.

           28 marca, we wtorek, odbędzie się kiermasz charytatywny. Dochód ze sprzedaży przekażemy na rzecz potrzebującej 6-letniej Madzi  Głąbek z Czechowic – Dziedzic. Jest to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego, który postanowił zorganizować akcję po spotkaniu w ramach 2. Forum Samorządów Uczniowskich. 

        Chorobę Madzi Głąbek wykryto, kiedy skończyła roczek - wtedy właśnie w jej główce znaleziono poważną wadę polegającą na nieprawidłowym połączeniu pomiędzy tętnicami doprowadzającymi krew do mózgu a żyłami odprowadzającymi - malformację tętniczo-żylną. Jeśli  nie  zostanie usunięta, w  każdej  chwili  może  pęknąć,  zabijając  Madzię. W najlepszym wypadku dziecko zostanie roślinką - nie będzie mówić, chodzić, jeść samodzielnie. 


Cena wyjściowa ;) dekoracji - 10 zł !

Wszystkich zachęcamy do wsparcia akcji i pomocy w taki trudnej sytuacji! 
Pomóc Madzi można także wysyłając sms-a lub wpłacając darowiznę.

 Dziękujemy za wsparcie -
Pomagając , przekazujemy naszym dzieciom – uczniom bardzo ważną wartość, jaką jest uwrażliwienie na potrzeby innych!