czwartek, 26 kwietnia 2018

Z wizytą w Urzędzie Miasta

Na zaproszenie przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego trójka uczniów naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu w UM. Odbyło się ono 10 kwietnia 2018 r. Oto krótka relacja Oliwii, która brała udział w spotkaniu.

Spotkanie zaczęło się o godzinie 16:30, odbyło się one w sali 305. Na początku myśleliśmy, że w spotkaniau będzie brał udział Pan Burmistrz Marian Błachut. Niestety. Po niewielkim opóźnieniu zostaliśmy zaproszeni do sali obrad. Była to duża sala wyposażona w wielki stół oraz dużą ilość krzeseł, na stole czekał na nas poczęstunek (został z poprzedniego spotkania :)). Gościem specjalnym spotkania  był dyrektor MOSiR''u. Rozmawialiśmy o Radzie Młodzieżowej i jej funkcjonowaniu przez ostatnie lata. Kiedy rozpoczęliśmy rozmawiać o imprezach organizowanych przez Radę Młodzieży, głos  zabierała jedna z nauczycielek. Nie spodobało się to prowadzącemu spotkanie. Nasza szkoła zaproponowała wspólne rolkowisko  oraz otwarte amatorskie zawody piłki nożnej. Na tych propozycjach się nie skończyło, na odwrocie kartki wypisaliśmy wspólnymi siłami jeszcze kilka pomysłów m.in zniżki na basen dla młodzieży, którzy są stałymi klientami. Spotkanie przebiegło bardzo szybko. Panowie byli bardzo mili i i uważnie słuchali naszych propozycji.

środa, 7 marca 2018

GÓRA GROSZA-podsumowanie akcji

Osiemnasta edycja Góry Grosza już za nami. W tym roku szkolnym nasza społeczność uczniowska zebrała 86,82 zł co daje 6,82 kg monet. Przekazane pieniądze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. 
Dziękujemy , że przyłączyliście się do akcji!

piątek, 2 lutego 2018

Podsumowanie Ligii Klas-I semestr

W tym semestrze klasy wykonały 5 zadań w ramach tak zwanej Ligii Klas. Były to:

udział w grze szkolnej z okazji Dnia Języków Obcych
gazetka ścienna z okazji Święta Niepodległości
plakat "Dzień bez internetu"
przebranie klas z okazji Mikołajek
Bożonarodzeniowy wystrój klas

Oto punktacja:
7a- 10 pkt
7b- 9 pkt
7c- 9pkt
7d- 9pkt
7e- 11pkt
2a- 14pkt
2b- 14pkt
2s- 12pkt
3a- 15pkt
3b- 13pkt
3c- 11pkt

piątek, 8 grudnia 2017

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIIKOŁAJA !!!

Ho Ho Ho- takie głosy można było usłyszeć od wczesnych godzin rannych w naszej szkole. Odwiedził nas bowiem święty Mikołaj! 





sobota, 11 listopada 2017

99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Zgromadzeni przy cieniu pomnika na Placu Wolności uczniowie złożyli kwiaty, by następnie w uroczystej procesji, przejść na Mszę święta w kościele Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach.

środa, 25 października 2017

LIST Z AFRYKI

Już po raz kolejny otrzymaliśmy pozdrowienia od szkoły z Afryki, którą zaadoptowaliśmy. Zapraszamy do lektury listu oraz obejrzenia zdjęć.


Pokój i Dobro!
Moi Drodzy, pytacie jak minął nam rok szkolny. Życie szkolne toczyło się do 4 kwietnia 2017r. bez żadnego problemu, odbywały się lekcje, na zdjęciach są zajęcia praktyczne chłopców, dzieci na lekcji- na dworze, w salach. Przesyłam Wam zdjęcia z dnia dziecka, zorganizowaliśmy mecze miedzy klasowe, dziewczyn i chłopców. Napisałam że do 4 kwietnia czas płynął spokojne bo właśnie tego dnia weszli do naszego miasta rebelianci i na dwa tygodnie szkoła była prawie martwa. Po przyjeździe sił zbrojnych ONZ sytuacja się ustabilizowała, ale na wszystkie dzieci trzeba było czekać dwa tygodnie. Niestety żołnierze wyjechali i nie ma nas kto bronić, a my żyjemy z dnia na dzień, bo rebelianci są w pobliżu i w każdej chwili mogą powrócić. Mimo to szkoła działa. Jeśli chodzi o pieniądze to myślałam żeby je przeznaczyć na dofinansowanie dzieci z rodzin biednych i wielodzietnych oraz na zorganizowanie w przyszłym roku szkolnym zajęć wyrównawczych i sportowych. Bardzo serdecznie dziękuję za przekazywaną nam pomoc.
Z Panem Bogiem!
s. Barbara Samborska




Szkolna Liga Klas

Wzorem lat ubiegłych uczniowie wykonują zadania w ramach tzw. Ligii Klas. W tym roku szkolnym klasy walczą o tytuł Klasy Roku. Oto zadania, którym uczniowie muszą sprostać:

  •               Dzień języków-szkolna gra terenowa
  • .            Gazetka w klasie z okazji Święta Niepodległości
  • .            Przebranie z okazji Mikołajek
  • .            Bożonarodzeniowy wystrój klas-drzwi
  • .            Dzień Bez Internetu-plakat
  • .            Dzień na zielono
  • .            Wielkanocny wystrój klas-drzwi
  • .            Kartki walentynkowe-5 kartek od klasy
  • .            Konkurs na wiersz dla Mamy


Nowy rok szkolny-nowe zadania-nowi uczniowie!


W tym roku szkolnym w mury naszej placówki wstąpili uczniowie klas VII. Z tą zmianą związane były również wybory do Samorządu Uczniowskiego. Chęć startowania w wyborach wyraził tylko jeden uczeń- Bartek Śliwiński z klasy VII d. Bartek podczas głosowania trójek klasowych jednogłośnie stał się członkiem SU. Bartkowi gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

czwartek, 31 sierpnia 2017

Po wakacjach.

Witajcie po wakacjach

      Wakacje się skończyły i czas wrócić do szkoły. Przed Wami kolejny rok szkolny, mamy nadzieję, że będzie udany dla wszystkich, i dla uczniów i dla nauczycieli...Walt Disney powiedział "Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać" - życzymy Wam wiary we własne siły i spełnienia marzeń.

     Ten post to ostatni post dotychczasowych opiekunów SU - pań Agaty Szymańskiej i Bogumiły Nycz. W nowym roku szkolnym 2017/2018 opiekunami będą panie Edyta Gach i Agnieszka Buczek.


                                                  Agata Szymańska i Bogumiła Nycz

wtorek, 27 czerwca 2017

Wakacje ....


NADESZŁY UPRAGNIONE WAKACJE!!!

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych, bezpiecznych i bogatych w ciekawe przygody wakacji.

 

środa, 14 czerwca 2017

Po wyborach ....

wybory do Samorządu Szkolnego                                                        


           Dzisiaj czyli 14 czerwca odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2017/2018. 

Kandydatkami były następujące uczennice:
* Julia Kilańska z klasy 2c
* Nicola Jurczyk z klasy 2c
* Natalia Kamieńska z klasy 1s

Swój głos oddawali  uczniowie klas 2-gich i 1-szych. W głosowaniu wzięło udział 82 uczniów. 


Oto wyniki wyborów:  Nicola Jurczyk 50 głosów
                                Julia Kilańska  17 głosów
                                Natalia Kamieńska 15 głosów


Przewodniczącą nowego samorządu została Nicola Jurczyk. 




        Wszystkim kandydatkom gratuluję i życzę owocnej pracy w przyszłym roku szkolnym. 


 

piątek, 9 czerwca 2017

Gra terenowa w GP 3.

I miejsce w Grze Terenowej



Drużyna dziewcząt z klasy 3c w składzie: Sandra Ziobro, Martyna Jagiełka, Wiktoria Szotek i Jagna Szypuła wzięły udział w GRZE TERENOWEJ zorganizowanej przez Gimnazjum Publiczne nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach i wygrały.
Gratuluję !!!