Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych, bezpiecznych i bogatych w ciekawe przygody wakacji.
piątek, 22 czerwca 2018
czwartek, 14 czerwca 2018
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Dnia 13 czerwca 2018 r. odbyły
się w Szkole Podstawowej nr 8 im. Janusza Kusocińskiego wybory do Samorządu
Uczniowskiego.
W głosowaniu brały udział klasy 7
oraz 2 gimnazjum, łącznie 137 uczniów.
Kandydatami byli:
· Oliwia Hurynowicz klasa 7 a
· Wiktoria Kukla klasa 7 b
· Kacper Wójtowicz klasa 2 a
· Natan Sirak klasa 2b
W głosowaniu największą ilość
głosów zdobył Kacper Wójtowicz – 67 głosów.
Dalej Natan Sirak-40 głosów,
Oliwia Hurynowicz-20 głosów, Wiktoria Kukla-9 głosów.
Jeden głos był nieważny.
środa, 30 maja 2018
Liga Klas
Tegoroczne zmagania w ramach Ligi Klas dobiegły końca. Wszystkim klasom gratulujemy i dziękujemy za Waszą pracę. W tym roku szkolnym klasy zmagały się z takimi działaniami jak:
Dzień języków-szkolna gra terenowa
Gazetka w
klasie z okazji Święta Niepodległości
Przebranie
z okazji Mikołajek
Bożonarodzeniowy
wystrój klas
Dzień Bez
Internetu-plakat
Dzień na
zielono
Kartki
walentynkowe
Wielkanocny
wystrój klas
Konkurs
na wiersz dla Mamy
Uczniowie walczyli o tytuł KLASY ROKU, który przypadł klasie III A .
GRATULUJEMY!!!
wtorek, 29 maja 2018
3. Forum Samorządów Uczniowskich szkół podstawowych gminy Czechowice-Dziedzice.
23 maja br. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ignacego Łukasiewicza odbyło się 3.Forum Samorządów Uczniowskich. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły podstawowe naszej gminy. Uczniowie podczas forum mieli okazję spotkać się z przedstawicielami gminy, zaprezentować działania SU swojej szkoły oraz wspólnie z innymi stworzyć projekt gry planszowej z elementami naszego miasta. Podczas forum wytypowano także gospodarza przyszłego spotkania- Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Bronowie.
czwartek, 26 kwietnia 2018
Z wizytą w Urzędzie Miasta
Spotkanie zaczęło się o godzinie 16:30, odbyło się one w sali 305. Na początku myśleliśmy, że w spotkaniau będzie brał udział Pan Burmistrz Marian Błachut. Niestety. Po niewielkim opóźnieniu zostaliśmy zaproszeni do sali obrad. Była to duża sala wyposażona w wielki stół oraz dużą ilość krzeseł, na stole czekał na nas poczęstunek (został z poprzedniego spotkania :)). Gościem specjalnym spotkania był dyrektor MOSiR''u. Rozmawialiśmy o Radzie Młodzieżowej i jej funkcjonowaniu przez ostatnie lata. Kiedy rozpoczęliśmy rozmawiać o imprezach organizowanych przez Radę Młodzieży, głos zabierała jedna z nauczycielek. Nie spodobało się to prowadzącemu spotkanie. Nasza szkoła zaproponowała wspólne rolkowisko oraz otwarte amatorskie zawody piłki nożnej. Na tych propozycjach się nie skończyło, na odwrocie kartki wypisaliśmy wspólnymi siłami jeszcze kilka pomysłów m.in zniżki na basen dla młodzieży, którzy są stałymi klientami. Spotkanie przebiegło bardzo szybko. Panowie byli bardzo mili i i uważnie słuchali naszych propozycji.
środa, 7 marca 2018
GÓRA GROSZA-podsumowanie akcji
Osiemnasta edycja Góry Grosza już za nami. W tym roku szkolnym nasza społeczność uczniowska zebrała 86,82 zł co daje 6,82 kg monet. Przekazane pieniądze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin.
Dziękujemy , że przyłączyliście się do akcji!
piątek, 2 lutego 2018
Podsumowanie Ligii Klas-I semestr
W tym semestrze klasy wykonały 5 zadań w ramach tak zwanej Ligii Klas. Były to:
udział w grze szkolnej z okazji Dnia Języków Obcych
gazetka ścienna z okazji Święta Niepodległości
plakat "Dzień bez internetu"
przebranie klas z okazji Mikołajek
Bożonarodzeniowy wystrój klas
Oto punktacja:
7a- 10 pkt
7b- 9 pkt
7c- 9pkt
7d- 9pkt
7e- 11pkt
2a- 14pkt
2b- 14pkt
2s- 12pkt
3a- 15pkt
3b- 13pkt
3c- 11pkt
piątek, 8 grudnia 2017
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIIKOŁAJA !!!
Ho Ho Ho- takie głosy można było usłyszeć od wczesnych godzin rannych w naszej szkole. Odwiedził nas bowiem święty Mikołaj!
wtorek, 5 grudnia 2017
sobota, 11 listopada 2017
99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Zgromadzeni przy cieniu pomnika na Placu Wolności uczniowie złożyli kwiaty, by następnie w uroczystej procesji, przejść na Mszę święta w kościele Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach.
środa, 25 października 2017
LIST Z AFRYKI
Już po raz kolejny otrzymaliśmy pozdrowienia od szkoły z Afryki, którą zaadoptowaliśmy. Zapraszamy do lektury listu oraz obejrzenia zdjęć.
Pokój i Dobro!
Moi Drodzy, pytacie jak minął nam rok
szkolny. Życie szkolne toczyło się do 4 kwietnia 2017r. bez żadnego problemu,
odbywały się lekcje, na zdjęciach są zajęcia praktyczne chłopców, dzieci na
lekcji- na dworze, w salach. Przesyłam Wam zdjęcia z dnia dziecka,
zorganizowaliśmy mecze miedzy klasowe, dziewczyn i chłopców. Napisałam że do 4
kwietnia czas płynął spokojne bo właśnie tego dnia weszli do naszego miasta
rebelianci i na dwa tygodnie szkoła była prawie martwa. Po przyjeździe sił
zbrojnych ONZ sytuacja się ustabilizowała, ale na wszystkie dzieci trzeba było
czekać dwa tygodnie. Niestety żołnierze wyjechali i nie ma nas kto bronić, a my
żyjemy z dnia na dzień, bo rebelianci są w pobliżu i w każdej chwili mogą
powrócić. Mimo to szkoła działa. Jeśli chodzi o pieniądze to myślałam żeby je
przeznaczyć na dofinansowanie dzieci z rodzin biednych i wielodzietnych oraz na
zorganizowanie w przyszłym roku szkolnym zajęć wyrównawczych i sportowych.
Bardzo serdecznie dziękuję za przekazywaną nam pomoc.
Z Panem Bogiem!
s. Barbara Samborska
Szkolna Liga Klas
Wzorem lat ubiegłych uczniowie wykonują zadania w ramach tzw. Ligii Klas. W tym roku szkolnym klasy walczą o tytuł Klasy Roku. Oto zadania, którym uczniowie muszą sprostać:
- Dzień języków-szkolna gra terenowa
- . Gazetka w klasie z okazji Święta Niepodległości
- . Przebranie z okazji Mikołajek
- . Bożonarodzeniowy wystrój klas-drzwi
- . Dzień Bez Internetu-plakat
- . Dzień na zielono
- . Wielkanocny wystrój klas-drzwi
- . Kartki walentynkowe-5 kartek od klasy
- . Konkurs na wiersz dla Mamy
Nowy rok szkolny-nowe zadania-nowi uczniowie!
W tym roku szkolnym w mury naszej placówki wstąpili
uczniowie klas VII. Z tą zmianą związane były również wybory do Samorządu
Uczniowskiego. Chęć startowania w wyborach wyraził tylko jeden uczeń- Bartek Śliwiński z klasy VII d. Bartek
podczas głosowania trójek klasowych jednogłośnie stał się członkiem SU. Bartkowi
gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
Subskrybuj:
Posty (Atom)

































